BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ

BASINA ve KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

BASINA ve KAMUOYUNA DUYURULUR
Dünyada ve Ülkemizde doğanın kirletilmesi, talan edilmesiyle  yaşanan felaketlerden en sonuncusu   Covid 19 Virüs salgını olmuştur . Covid 19 Virüsü sebebiyle evlere kapandığımızı kendilerine  fırsat  gören  zihniyet , ülkemizin çeşitli yerlerinde inşaat yaparak  doğayı tahrip etmeye ve  yağmalamalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Şavşat’ta 28 pare köyü ilgilendiren, Karagöl den gelerek Hanlı köyünden geçen Hanlı deresi  üzerinde yapılmak istenen HES Projesi inşaatına başlamak için bir firmanın ön çalışma yaptığına dair duyumlar almaktayız.

Hanlı deresi  üzerinde yapılması planlanan  HES projesinin mahkemesi  Covid 19 Virüs sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Hukuki süreçler tamamlanmadan insanların evlerine kapandığı gören ve bu durumu hemen  fırsata çevirmek isteyen HES şirketinin inşaatına kesinlikle başlanmamalıdır.

Karagöl’den gelen bir kolu Hanlı köyünden geçen su 28 pare köyün sulama ve can suyudur. Bilindiği üzere  Covid 19 virüsün panzehiri  ise su ve temizliktir. Covid 19 virüs sebebiyle her karış toprağımızın ekerek üretime katılması için çabalar varken, ekilecek ve üretime katılacak bu topraklarda susuz  hiçbir şeyin olmayacağını bilen insanlarız. Onun içinde her türlü meşru haklarımızı kullanacağız.  Konuşmalarında “ her karış toprağınızı ekin “ diyen Sayın Cumhurbaşkanı ve yörenin idarecilerine sesleniyor diyoruz ki Su olmadan Üretim olmaz. Onun içinde Bu HES  projesinin hukuki süreçleri tamamlanmadan bu inşaatın başlanmasına kesinlikle izin verilmemelidir.

Şavşat Dernekleri Federasyonu olarak Müdahili olduğumuz Hanlı HES davasının inşaatının yapılmaması için her türlü meşru haklarımızı kullanacağımızı, 28 köy ve Şavşat halkının yanında olacağımızı kamuoyuyla paylaşırız.

ŞAVŞAT DERNEKLERİ FEDERASYONU.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin