BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ

BİR ŞAVŞAT GECESİNİN DAHA ARDINDAN, KALANLAR

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

Değerli Hemşehrilerimiz,

Şavşat Dernekleri Ferderasyonu Kurucu üyemiz olan Şavşat Kültür Turizm Ve Dayanışma Derneği 15/12/2018 Cumartesi akşamı, Avcılar EZO Restaurant’ta coşkulu bir kalabalıkla Şavşatlılara yakışır bir şekilde gecesini yaptı.Geceye Siyasi parti temsilcileri, Dernek ve Stk başkan ve yönetim kurulları ve Şavşat gönüllüleriyle birlikte salon hınca hınc doldu taştı. Dernek başkanı İsmail Altun’un açılış konuşmasıyla başlayan gece, aynı zamanda gecenin nasıl geçeceğininde işaretini veriyordu.

Dernek Başkanı Başkanı İsmail Altun yaptığı konuşmada Değerli dostlar Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği olarak Şavşat Dernekleri Federasyonu ve köy dernekleri ile dayanışmamızı büyütmeye çalışıyoruz. 21- 22 Kasım 2018 tarihinde Doğanın talanına dur demek için Şavşat yolculuğumuz bunun bir göstergesidir. Bu bağlamda hiçbir kuruluşu ve kişiyi ötekileştirmek durumunda olmadık olmayacağız.

Köyler arası halı saha futbol turnuvası bu senede devam edecek. Bu seneki futbol turnuvamızın da birlik beraberlik ve dayanışmamızın gelişmesine vesile olsun istiyoruz.

Yöremize özgü kooperatifleşme çalışmaları, yaşam alanlarımızın korunmasına ilişkin panel forum ve bilgilendirme toplantıları ocak şubat mart ayları içerisinde sizlere duyurulacaktır.Sizlerden gelen talepler doğrultusunda çalışma komisyonları oluşturulacaktır.

Sevgili dostlar,  bu geceyi bizimle paylaşıp, gücümüze güç kattığınız için yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.
Birlikte üretip, birlikte paylaşmak,
Birleşe birleşe kazanmak,
Birlikte yeniden Şavşat olmak için, ne demiş büyük ozan Nazım Hikmet
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine.

Değerli Şavşatlılar: elim bir trafik kazasında Şavşat güzellemesinin ve Şavşat’ın kara oğlanı olarak tanınan, o güzel fotoğrafları ile Şavşat’ın sesi ve soluğu olan Taner KARA arkadaşımızı kayıp ettik. Kederli ailesine ve bütün Şavşat camiasına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum diyerek konuşmasını noktaladı.

Sonrasında Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Av Halis Yıldırım sahneye davet edildi; yaptığı konuşmada Şavşat’ın doğal talanına Ve kaybettiğimiz Taner Kara’nın yaşamından bahsetti. Gecede Sırasıyla Mürsel Akdemir, Metin Temiz, Pınar Yıldız, Abbas Şahin sahne alarak geceye gelen Şavşatlılara müzik ziyafeti çektiler.Şavşatlıların gecelerinde olmazsa olmazı Davul zurna eşliğinde beraber halaylar çekilip doyasıyla hep birlikte eğlenildi.

Fakat ertesi güne  Şavşat Türkülerini en iyi yorulayan sanatçılarımızdan Nedret Ural’ın  vefat haberine uyandık, Şavşat Türküler öksüz kaldı. Ustamıza Allahtan rahmet yakınlarına, sevenlerine ve Şavşat’a baş sağlığı diliyoruz,

Daha mutlu, daha umutlu bir ülkede dostça – kardeşçe yaşamak dileğimizle…

Not:Çektiği resimlerle bu geceyi ölümsüzleştiren sevgili dostumuz,ağabeyimiz, arkadaşımız Fuat YÜKSEK’ e çok teşekkür ediyoruz, ellerin dert görmesin..

ŞAVŞAT DERNEKLERİ FEDERASYONU (ŞAVŞAT-FED)

Editör: mfa08

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin