BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ

DANIŞTAY KARARININ UYGULANSINA İLİŞKİN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

ARTVİN/ ŞAVŞAT’TA “YAŞAM ALANLARIMIZA SAHİP ÇIKACAK VE DOĞAMIZI TALAN ETTİRMEYECEĞİZ !”PANKARTIYLA BİR BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

Şavşat Adliyesi önünde,Artvin Chp il başkanı sayın Ahmet Biber, Chp İlçe başkanı sayın İmran Kayaoğlu, Chp Kadın kolları başkanı Sayın Songül Karagöz, değerli meslektaşım sayın Bedrettin Kalın, Şavsat Derneği Başkanı değerli başkanı Ertan. Karagöz, Pilarget Dernek Başkanı sayın Hazım Kurtoğlu ve yöneticileri , Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Halis Yıldırım, Başkan Yardımcısı Fuat Yüksek, İsmail Altun, Sayman Mustafa Faruk Altun ve Köylerimizin değerli muhtarları, değerli Sol Parti eski ilçe başkanı sayın Erkan Evbaşı,Yk ve çevre komisyonu ve. üyeleri, değişik partilerin Stk’larının temsilcileri, Belediye meclis üyeleri, değerli gazeteciler Nurbay Usta, Sami Özçelik, Orhan Çelik ve yoğun bir halk kitlesinin katılımıyla kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasını ben yaparken, sayın Biber ve sayın Kalın destek konuşmalarında bulundular!

“ Su haktır satılmaz, Dereler özgür akacak sloganlarının atıldığı açıklamada Şavşat halkının hesler yoluyla sularına el koyulmasına asla izin vermeyeceğine olan inancın yükselerek pekiştiği gözlendi…

Danıştay tarafından onaylanan Hanlı Hes çed olumlu kararının gereği yerine getirilmeli ve iş makinaları Valilik tarafından durdurularak sahadan çıkarılmalıdır !

Şavşat halkının ortak basın açıklaması pandemi koşullarına uygun ve sorunsuz bitirilerek ilgili herkese gereken yanıtları da verilmiştir…

Selam olsun Yaşama , yaşam alanlarına ve değerlerine sahip çıkanlara.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin