BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ

TÜRKİYE ALEV ALEV YANIYOR!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

Ülkenin dört bir yanında yangınlar ormanlarımızı, yerleşim merkezlerimizi yakıyor. Türkiye büyük bir acı yaşıyor. 150.000 hektarlık alanda Ağaçlar, böcekler, kuşlar, hayvanlar yanarak yok oluyor. Yanan aslında ciğerlerimizdir. Yanan çocuklarımızın geleceğidir. Kabul edilemez bir çaresizlikle olayları izlemek acımızı daha çekilmez hale getiriyor!

Bu yangın sürecinde yaşadıklarımız asla unutulmayacak…Halk dayanışmanın en güzel örneklerini verirken Sorumlu ve görevli kurumların başarısızlıkları tarihe kara bir leke olarak kalacak. Vergilerimizle bir eli yağda bir eli bal da yaşayan bir takım görevliler yangınları söndürmede gerekli beceriyi nedense gösteremediler . Kurumlar ; ön görü, önceden tedbir alma yangını önleme olay gerçekleşirse de onu söndürmek amacıyla vardır. Halk bu gün kimsesizlik içinde kıvranmaktadır. Bunun sosyal psikolojik etkileri milyonlarca insanımızda uzun yıllar etkisini maalesef sürdürecek. Güzelim ülke yanarken THK uçakları hangarda çürütülüyor.

Şavşat Dernekleri Federasyonu olarak bu yangın süreci sonrasında yanan yerlerin ağaçlandırılması ve bu yerler de otel- motel vs asla yaptırılmaması konusunda dikkatle takip içinde olacak ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Anayasanın 169 maddesinin de gereği için aktif tavır alacağız. Başın sağolsun doğa ana , başın sağolsun Türkiyem.

Şavşat Dernekleri Federasyonu

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin